29 lutego 2007 roku w KIJÓW.CENTRUM odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu „Multimedi@lna szkoła” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
W ramach projektu 50 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych otrzymało dofinansowanie na realizację programów rozwojowych wykorzystujących innowacyjne, multimedialne metody edukacyjne w procesie kształcenia.
Konferencja w KIJÓW.CENTRUM była podsumowaniem osiągnięć szkół uczestniczących w projekcie, a także miała za zadanie wskazać możliwości finansowania inicjatyw edukacyjnych z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Konferencję rozpoczął Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Kina – Ryszard Rutkowski. Podczas wydarzenia Małopolski Kurator Oświaty, Józef Rostworowski wyróżnił 5 szkół uczestniczących w projekcie Multimedi@lna Szkoła i przyznał 2 szczególne wyróżnienia - puchary Małopolskiego Kuratora Oświaty dla najlepszych programów rozwojowych: „Muzyka łagodzi obyczaje” (Zespół Szkół Gminnych w Łapczycy, koordynator Anna Pachuta) i „O Rybnej multimedialne” (Gimnazjum w Rybnej, koordynator Anna Fila). Również Marszałek Województwa Małopolskiego ufundował puchary dla dwóch wyróżniających się szkół, które w jego imieniu wręczyła p. Małgorzata Madej (Dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu). Puchary Marszałka otrzymały: XXIX Liceum Ogólnokształcące im. K. Kieślowskiego (program „Życie w kadrze”, koordynator: Joanna Grążko-Broda) i Miejski Zespół Szkół w Gorlicach (program „Bogactwo regionu w ujęciu multimedialnym, koordynator Małgorzata Buźniak).
Podczas konferencji Wojewódzki Urząd Pracy zaprezentował również założenia Priorytetu IX Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w ramach którego szkoły mogą zgłaszać kolejne projekty, których realizacja nie byłaby możliwa bez wsparcia ze środków Unii Europejskiej.
Konferencja podsumowująca „Multimedi@lną Szkołę” to nie tylko podziękowania, podsumowanie, prelekcje. To przede wszystkim występy szkół uczestniczących w projekcie, wystawy fotograficzne, plastyczne w holu KIJÓW.CENTRUM i w kawiarni Filmowa Cafe, projekcje filmów, które powstały dzięki dofinansowaniu inicjatyw szkolnych. Wyjątkową atmosferę podczas wydarzenia zawdzięczamy właśnie szkołom, które zaangażowały się zarówno w sam projekt, jak i konferencję podsumowującą. Bez zapału i entuzjazmu uczniów oraz nauczycieli realizujących programy rozwojowe, nie byłoby projektu „Multimedi@lna Szkoła”. To wspólny sukces Fundacji Rozwoju Kina i 50 szkół z województwa małopolskiego.
W imieniu zespołu realizującego projekt Multimedi@lna Szkoła i uczestniczących w nim szkół serdecznie dziękujemy Małopolskiemu Kuratorowi Oświaty – panu Józefowi Rostworowskiemu za wsparcie przez cały czas trwania projektu i objęcie nad nim patronatu. Serdecznie dziękujemy również spółce Apollo Film za realną pomoc w realizacji projektu.
Uśmiech na twarzach dzieci i młodzieży, duma koordynatorów programów rozwojowych i uznanie ze strony Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz Urzędu Marszałkowskiego utwierdziły nas w przekonaniu, że warto było podjąć się realizacji projektu „Multimedi@lna Szkoła”.